مروری بر روند کسب وکار (بخش دوم)

 کسب و کارهای هوشمند به جای شاکی بودن از نسل هزاره، آنها را خواهند پذیرفت

 

مرور1نسل هزاره، نسلی است که شدیدا به فن آوری دیجیتال وابسته است. این نسل هم اکنون در دهه دوم عمر خود هستند. این نسل هم در بین مشتریان و هم کارکنان جمعیتشان رو به افزایش است و در چند سال آینده بخش بزرگی از صاحبان کسب و کارها را تشکیل خواهند داد.

 

برد زولوس ( Brad Szollose) مولف کتاب Liquid leadership و متخصص حوزه رهبری نسلی می گوید: نسل هزاره افرادی هستند که می خواهند برای شرکت هایی کار کنند که بتوانند به آن شرکت افتخار کنند و از شرکت هایی خرید می کنند که به چیزهایی که برای آنهابیشترین اهمیت را دارد توجه می کنند. دلیل اینکه شرکت ها به جای پس زدن نسل هزاره باید آنها را بپذیرند این است که نسل بومرها بزودی بازنشسته می شوند و جمعیت نسل هزاره، جمعیت غالب خواهد بود که به دنبال پرکردن جای خالی آنها هستند.

اگر به دنبال استخدام این نسل هستید باید روش خود را تغییر دهید. این نسل برای انتخاب محل کار باید امکان رشد کردن در آن شرکت و نقش آینده خود در آن سازمان را به روشنی ببیند. ممکن است آرزوهایی داشته باشند که فراتر از مهارتهای کنونی آنها باشد. اگر شما نشان دهید که به کارکنان خود در زمینه توسعه مهارتهایشان کمک میکنید، ممکن است نیروهای کار بااستعداد را جذب کنید و آنها نیز به شما کمک خواهند کرد که بازهم افرادی با ذهنیت مشابه را بیابید.

 

یکی از بهترین سوالاتی که در مصاحبه استخدامی می توانید از این نسل بپرسید این است: چه چالشهایی را پیش روی خود می بینید و فکر میکنید پنج سال آینده چه اثرگذاری داشته باشید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *